flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбувся судовий форум «Рада суддів України: потенціал та реалії»

07 листопада 2017, 10:01

Вчора, 06 листопада, голова суду Наталія Білик, суддя Павло Гопкін та помічник голови суду Ірина Сарафинюк взяли участь у Хмельницькому судовому форумі  «Рада суддів України: потенціал та реалії»  – 9 регіональний форум, який проводила Асоціація розвитку суддівського самоврядування України за підтримки Асоціації правників України, в рамках реалізації грантового проекту «Підтримка розвитку суддівського самоврядування» за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя».Уперше форум пройшов  у стінах вищого навчального закладу – Хмельницького університету управління та права, у м.Хмельницькому.

  Форум відбувся в режимі двох сесій та завершився спеціальною доповіддю члена Ради суддів України, судді-спікера Господарського суду Харківської області ТетяниСуярко.

 Відкрили форум вітальними словами Володимир Нагнибіда, голова Відділення Асоціації правників України в Хмельницькій області, Володимир Кравчук, президент Асоціації розвитку суддівського самоврядування України, суддя Львівського окружного адмінсуду; Анатолій Марцинкевич, голова Апеляційного суду Хмельницької області та Сергій Крушинський, декан юридичного факультету Хмельницького університету управління та права.

Голова Апеляційного суду Хмельницької області Анатолій Марцинкевич звернув увагу на те, що судді мають завжди знаходити спільну мову один з одним. «Сьогодні багато зовнішніх проблем, тому не потрібно розхитувати систему ще й зсередини», – вважає А.Марцинкевич.

  А от голова відділення Асоціації правників України в Хмельницькій області Володимир Нагнибіда наголосив, що сьогодні на заході присутні представники судових органів та їхні керівники, тому в учасників форуму є можливість не лише висловитися, а й бути почутими.

   Серед інших доповідачів форуму  були: Валентина Сімоненко, голова Ради суддів України, Андрій Овсієнко, член Вищої ради правосуддя, Станіслав Щотка, сектерар кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

 Валентина Сімоненко,  Голова Ради суддів України, розповіла про повноваження Ради і взаємодію з Вищою радою правосуддя при їх здійсненні. Дискусія проходила у форматі бліц-питань та бліц-відповідей. Валентина Миколаївна нагадала суддям про розроблену Систему оцінки роботи суду, з використанням якої можна визначити, де є проблеми. Вона також відзначила, що великим досягненням для судової системи є те, що питання врегулювання конфлікту інтересів вирішує саме Рада суддів, а не органи виконавчої влади. Вкотре наголосила на необхідності активізації роботи зборів суддів кожного суду і використанні повною мірою їх повноважень, зокрема, і щодо зменшення навантаження на суддів-спікерів з метою надання їм ширших можливостей для виконання комунікаційних функцій. Висловилась щодо ролі делегатів на З'їзд суддів, які повинні ураховувати позицію колективу, який їх делегував.

Про взаємодію органів суддівського врядування доповідали Андрій Овсієнко та Станіслав Щотка.

Андрій Овсієнко, член Вищої ради правосуддя, відповів на болюче для суддів питання конфіденційності дисциплінарних проваджень. Він зауважив, що хоча в багатьох країнах така конфіденційність зберігається, однак на сьогодні потрібно виходити із суспільного запиту і вимог Закону "Про очищення влади". Тому,  наразі ситуація із відкритістю інформації про дисциплінарні скарги на суддів залишиться такою, як є.

"Коли орган влади ефективний, то органам громадського контролю, вже немає, що робити" , - Станіслав Щотка про роботу ВККС. Він також зазначив, що наступних членів цього органу потрібно готувати шляхом стажування для того, щоб вони максимально швидко "включились" в роботу.

«Комісія розробила ряд серйозних процедур, які дають можливість відібрати кращих за професією і дати суспільству меседж повірити тим кандидатам. Вони базуються на нових засадах, в основі яких – компетентність суддів, професійна етичність, доброчесність», – акцентував Станіслав Щотка.

Друга сесія Форуму розпочалась обговоренням питань матеріально-технічного забезпечення судів та розподілу повноважень між органами суддівського врядування.

 Завершився форум спеціальною доповіддю члена Ради суддів України, судді-спікера Господарського суду Харківської області ТетяниСуярко: «Кадрова парадигма судової влади:якою їй бути?»

Учасники також обговорили проект Резолюції, текст якої буде оприлюднено після її остаточного оформлення.