flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Літинський районний суд захистив права неповнолітніх дітей на житло.

12 листопада 2014, 16:33

 Літинський районний суд захистив права неповнолітніх дітей на житло.

До суду звернулась Особа 1 із позовом про визнання такими, що втратили право на житло Особа 2, її чоловіка  та двоє  неповнолітніх дітей . В позові зазначала, що вона  доглядає свою пристарілу мати , забрала її проживати до своєї квартири. У будинку матері зареєстрована але не проживає її племінниця із сім’єю (Особа 2 ) .  Бажаючи продати будинок матері просила визнання такими, що втратили право на житло Особу 2, її чоловіка  та двох  неповнолітніх дітей .

Відповідно до ч.2 ст. 405 ЦК України, передбачені,  спеціальні підстави для визнання особи такою, що втратила право на користування житлом власника: у разі відсутності без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.   Законодавство не містить переліку підстав, які вважаються поважними причинами відсутності за місцем мешкання  ,  і за наявністю яких особа не може бути визнана такою, що втратила право на користування житловим приміщенням. Поважність причин відсутності особи за місцем мешкання, визначаються судом у кожному конкретному випадку з урахуванням обставин справи.

  Як встановлено в судовому засіданні, між  Особою 1 та сім'єю Особи 2  виник конфлікт.  Особа 1  виставила їх речі з будинку , що змусило їх тимчасово перейти проживати  в  інше село до родичів.  Позбавляючи їх можливості повернення до будинку бабусі, в грудні 2012 року вона забрала до себе  бабусю,  змінила замки на вхідних дверях будинку і не дозволяє з того часу спілкуватися з бабусею .  Крім того встановлено, що Особа 2 проживала у будинку бабусі з дитинства , із своєю матір’ю.  Після смерті матері у неї іншого житла не залишилось.

          Судом було визнано поважність причин відсутності особи за місцем мешкання   ,  як наслідок, суд відмовив у визнанні осіб такими, що втратили право на житло. Із   рішенням суду погодився апеляційний суд Вінницької області відхиливши апеляційну скаргу позивачки та залишивши без змін рішення місцевого суду.