Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
27-28 жовтня 2014 року у місті Вінниці відбувся семінар для суддів місцевих загальних судів на тему: «Актуальні питання застосування в судовій практиці КПК України 2012 року» в рамках проекту Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні»
Голова суду Білик Н.В. взяла участь у даному семінарі.
Одним із пріоритетних завдань Проекту, що впроваджується за фінансового сприяння Уряду Данії, є підвищення ефективності системи кримінальної юстиції в Україні відповідно до європейських стандартів. Експерти Проекту сприяють практичному застосуванню КПК України, беруть активну участь у розробці законодавчих актів, зокрема нового Закону України «Про прокуратуру».
У співпраці з Проектом було проведено низку конференцій, круглих столів, навчальних заходів з вивчення європейських стандартів кримінального процесу, тематичних семінарів за участю суддів, прокурорів, адвокатів.
У роботі семінару взяли участь голова Апеляційного суду Вінницької області Петро Кучевський та суддя судової палати у кримінальних справах цього суду Юрій Аліфанов.
З вітальним словом перед учасниками семінару виступив менеджер Проекту Кетеван Цхомелідзе.
З доповідями під час семінару виступили Лорена Бахмайєр Вінтер, міжнародний експерт РЄ, доктор наук, професор юридичного факультету університету Комплутенсе, Іспанія; Ольга Шаповалова, національний експерт РЄ, викладач Національної школи суддів України, суддя ВС України у відставці; Галина Станковська, суддя судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Чернівецької області; Наталія Марчук, національний експерт РЄ, суддя ВССУ; Назар Кульчицький, національний експерт РЄ, адвокат, урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини з 2012 по 2013 рік.
Для дискусії та обговорення були винесені питання узгодження практики Європейського суду з прав людини та національної судової практики; питання законності затримання і обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та аналіз ухвал місцевих судів щодо обрання даного запобіжного заходу; відображення оцінки доказів судом у судових рішеннях, обґрунтованість судових рішень та багато інших актуальних питань.